Kingdom Rush Savunma

Kingdom Rush Savunma

Etiketler : kingdom rush, savunma oyunu, kule savunma, defans oyunu

Son yılların en iyi flash oyunlarından birisi olan Kingdom Rush oyun serisinin birinci oyunuyla karşınızdayız. İddia ediyoruz, bu oyundan daha iyi bir savunma oyunu bulamayacaksınız. Oyundaki amacınız, yolun sonundan gelen düşmanlara karşı, çeşitli yeteneklere sahip kulelerinizi kullanarak savunma yapmak. Oyun yüklendikten sonra "PLAY" butonuna tıklayarak ana menüye giriş yapın. Hemen arkasından "START MENU" butonuyla devam edin. Oyunu ilk defa oynuyorsanız "NEW GAME" isimli bir kayıt bölmesi seçin. Şimdi ise bölüm seçeyerek oyuna başlayabilirsiniz.

 

"EASY": Kolay oyun modu

"NORMAL": Normal oyun modu

"HARD": Zor oyun modu

 

Oyunda bulunan tüm bölümleri "CAMPAIGN" başlığı altında oynayacaksınız. Tüm bölümleri bitirdikten sonra iki tane ve daha zor oyun modu açılacaktır. Askeri ev, okçu evi, sihirbaz ve bombacı olmak üzere 4 çeşit bina bulunmaktadır. İlerleyen bölümlerde, bu binaları daha fazla geliştirebilir ve böylece güçlü düşmanları öldürecek niteliğe getirebilirsiniz. Okçu evi ve sihirbaz, hem yere hem havaya ateş edebilir. Düşman dalgasını ne kadar erken çağırırsanız o kadar fazladan para kazanırsınız. Barbar ve meteor yağmuru adı altında iki adet özel gücünüz bulunmaktadır. Bunlar belli sürelerle yenilecektir. İhtiyacınızın fazla olduğu anda kullanabilirsiniz.

 

İçeri girecek olan her adam, bir adet enerji götürecektir. 20 adet enerjiniz bulunmaktadır. O yüzden dikkatli olun. Evinize en yakın bölüme, askeri ev yerleştirecek askerler ile düşmanları kısa süreliğine durdurabilirsiniz. Paranız sınırlıdır. O yüzden ilk başta tasarruflu olun, daha sonra düşmanları öldürdükçe para kazanabileceksiniz. Unutmayın, her düşmanı rahat öldüren kule tipi farklıdır. O yüzden düşmanlarınızı iyi analiz edin ve en doğru şekilde strateji belirleyip kule kurun. Oyun sonlarında kalan enerjiniz doğrultusunda yıldızlar kazanacaksınız. Bu yıldızlarla bölüm aralarında ister kulelerinizi geliştirebilir, isterseniz özel güçlerinizi daha etkili hâle getirebilirsiniz.

 

Oyun esnasında ekranın sağ üst köşesinde bulunan butonlarla sırasıyla oyun kitabına erişebilir, oyunu duraklatabilir, ayarlar menüsüne erişip ana menüye geri dönebilirsiniz. Gerek grafikleri, gerek müzikleri, gerekse hikâyesiyle 2012'de "Yılın En İyi Flash Oyunu" seçilen Kingdom Rush gibi en kaliteli oyunları sunmaya devam edeceğiz. OyunlariniOyna.org iyi oyunlar diler.

Oyunu Oyna!
Yorumlar
Ziyaretçi Ziyaretçi